Daily Archives: December 12, 2018

REVELION 2019

Doriți să petreceți Revelionul 2019 la Centrul Românesc, într-o atmosferă tradițional românească? Contactați pe Mariana Diaconu: 780-473-6711 sau 780-660-4748 (texting only) pentru bilete ($110/adulți și $20/copii 7-14 ani) și alte detalii! Numărul de locuri este limitat la 130. După 5 decembrie, nu se mai dau banii înapoi!

Primiți colindătorii?

Copiii de la Școala Parohială vor continua și anul acesta tradiția străveche a colindatului. Așadar, în după-amiaza de 23 decembrie, grupurile de colindători vor merge pe la casele românilor care doresc să fie colindați. Cei care doriți, înscrieți-vă pe lista de la lumânări, iar pentru detalii, sunați la doamna Veronica Ciocan, la 780-964-7427.

SERBAREA DE CRĂCIUN

Serbarea anuală de Crăciun va avea loc anul acesta Sâmbătă, 22 decembrie, ora 6:00PM, după Vecernie. Copiii de la Școala Parohială și copiii de la grupul de dansuri al Societății Româno-Canadiene, vor prezenta concertul de Crăciun, după care, își va face apariția Moș Crăciun cu desaga de daruri. Toți copiii sunt bineveniți!

COZONACI PENTRU CRĂCIUN

Cei care sunt interesați să cumpere cozonaci pentru Crăciun, sunt rugați să sune la Psa. Maria (780-473-0029) pentru comandă, până la 16 decembrie!

Slujbe Speciale în Postul Crăciunului

În perioada postului Crăciunului, vom avea: – Educație Religioasă, vinerea la 7:00PM – Vecernia în fiecare sâmbătă, la orele 5:00PM. După Vecernie va urma Spovedania pentru cei care vor să se pregătească pentru Sf. Împărtășanie.